Які податки найбільше наповнюють місцеві бюджети

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-вересні 2019 року від сплати податків і зборів надійшло близько 4,2 млрд гривень.

Найбільшу частку у загальній сумі сплачених податків (63 відс.) має податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 2,6 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано 527 млн грн, решту – до бюджетів об’єднаних територіальних громад та районів.

Від оподаткування земельних ділянок, нерухомості та транспорту преміум-класу забезпечено ще 17 відс. доходів бюджетів територіальних громад (701 млн гривень). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло понад 523 млн гривень (13 відс. загальної суми).

Ці кошти у повному обсязі спрямовуються на рахунки тих сільських/селищних/міських рад, об’єднаних територіальних громад, на території яких розміщені об’єкти оподаткування, та за місцем податкової адреси платників єдиного податку І-ІІІ груп.

На долю решти податків і зборів припадає 7 відс. загальної суми надходжень: податку на прибуток сплачено 35 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 108 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та пального – 119 млн грн, плати за ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 14 млн грн, екологічного податку – 20 млн гривень.

Традиційно, високою залишається частка надходжень до місцевих бюджетів області від установ сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25,2 відс. загальної суми або більше 1 млрд грн).

Також у значних розмірах сплачено податків представниками галузі сільського господарства (19 відс. або 790 млн грн), промисловості (14,8 відс. або 614 млн грн). Підприємці і громадяни – платники податку на майно перерахували 607 млн грн (14,6 відс.) усіх доходів територіальних громад від сплати податків.

Від суб’єктів господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, надійшло 324 млн грн (7,8 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 266 млн грн (6,4 відс.), галузі лісового господарства – 122 млн грн (2,9 відс.), будівництва – 64 млн грн (1,5 відс.).

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте